Euro posiluje na silné německé údaje o zaměstnanosti

Zlepšení ekonomiky Eurozóny v posledních měsících posílil k Euru výrazně proti G10 měn. Překvapivě, Euro nedal moc na zemi i k Jenu, bezpečné útočiště měny, když se geopolitické napětí zvýšilo kvůli severokorejské rakety a vodíkové bomby testy.

Nicméně, minulý týden, EUR/JPY páru snížil zhruba o 150 pips na obchod v 132.80 úrovně, poté, co Mario Draghi ECB Prezident vyjádřil své znepokojení nad tím, že pravděpodobný negativní dopad silnějšího Eura na ekonomiky Eurozóny. Stále očekáváme, že EUR/JPY páru zůstane býčí z důvodů uvedených níže.

Série slabých ekonomických dat byly vydány v různých vládních organizací v Japonsku v pátek. Podle Statistik Úřadu, Japonsko výdaje domácností vzrostly o 0,6% y-o-y, v srpnu, ale minul očekávání analytiků o 1% růstu. V červenci, výdaje domácností poklesly o 0,2%.

euronews (v angličtině)

Podobně, maloobchodní prodej vzrostl o skromných 1,7% v srpnu, oproti 2.5% očekávali ekonomové, a pod měsíc dříve růst o 1,8%. Bydlení začíná také nečekaně klesla v srpnu, podle údajů zveřejněných Ministerstvem Půdy, Infrastruktury, Dopravy a cestovního Ruchu. Začíná bydlení se snížil o 2% y-o-y, v porovnání s 2,3% poklesu v červenci. Analytici očekávali o 0,7% vzestup v oblasti bydlení začíná v srpnu. Na roční bázi, bydlení začíná snížil na 942,000 jednotek v srpnu, od 974,000 jednotky v předchozím měsíci. Ekonomové očekávali, že úroveň 970,000. Kromě toho, výstavba objednávky přijaté o 50 velkých dodavatelů klesly o 10,5% ročně, což odráží obrat od 14.9% růst zaznamenán v červenci. Zatímco chudí ekonomických dat oslabil japonský jen, optimistická práce údaje uchovávány Euro býčí.

Na Federální Pracovní Agentura uvedla, že nezaměstnaných nároky klesl o 23 000 v září, na m-o-m, základ, po očištění o sezónní výkyvy. The Wall Street Journal's ekonomové odhadli, že bez práce tvrdí, že pokles o 5000. Minulý měsíc, počet nezaměstnaných pohledávek snížené o 6000. Míra nezaměstnanosti 5,6% v září nejnižší od roku 1992. Tak, ekonomické údaje laskavost rally v EUR/JPY páru.

EUR/JPY páru se pohybuje po vzestupné linii, jak je uvedeno v cenovém grafu níže. Stochastický oscilátor je z medvědí zóně a začala stoupá. Můžeme tedy očekávat, že uptrend na EUR/JPY se měnový pár.

EUR/JPY Páru: 2. října 2017

Získat od počasí, přejeme si, aby se dlouhá pozice v blízkosti 132.60, s příkazem stop loss níže 131.80. Rozkaz k účetní zisk bude také být umístěn v blízkosti 135.30, kde další rezistence se očekává.

V binárním trhu, můžeme také koupit call option vydělávat na předpokládaný růstový trend. Rádi bychom vstoupit, když se pár obchoduje v blízkosti 132.60. Kromě toho, datum kolem 10. října bude vybrán pro uplynutím platnosti opce.

Nejnovější články: