Hlavní Praní špinavých Peněz Nařízení Změny v EU Crypto Firmy v Potížích

Praní špinavých peněz je jedním z největších obav, že Evropská Unie musí vypořádat. To je důvod, proč 28 členských států EU se snaží rychle realizovat AMLD5, Pátá Směrnice Proti Praní špinavých Peněz. Problém s tímto novým nařízením změnou je, že tyto směrnice jsou docela přísné a vyvíjejí tlak na různé cryptocurrency podniky působící v Evropě.

To již vliv EU crypto trhu. Deribit, crypto deriváty exchange se sídlem Amsterdam, oznámil, že to by bylo stěhování do Panamy, aby se zabránilo tyto předpisy, zatímco další hlavní crypto společností Láhev Platit rozhodla ukončit jeho provoz v EU.

Přísné Požadavky

Nové předpisy, aby se věci složitější pro crypto firmy jako oni vyžadují crypto podniky se zaregistrovat u místních regulačních orgánů a podle požadované know-your-customer (KYC) a proti praní špinavých peněz (AML) postupy. I když tyto postupy fungují dobře u bank, které nejde dohromady s crypto operace. Je to hlavně proto, KYC a AML cílem dozvědět se více o totožnosti obchodníků a sledovat jejich transakce. To je aby to bylo snazší identifikovat podezřelé osoby a činnosti.

Dozvědět se více o zákazníka je protikladný k tomu, co cryptocurrencies představují. Navíc, oni dělají jednoduchý šifrovací postup obchodování zbytečně komplikované. To je důvod, proč crypto společnosti mají pouze omezené možnosti. Následující pravidla, může se jim ztratit jejich crypto výhodu. Mohli by partner s existující instituce, aby i nadále v provozu v EU, ale že bude také obtížné, protože většina bank, které nejsou velmi otevřená crypto firem. Některé crypto podniky v EU mohli přemístit, ale ti, kteří nemají jinou možnost, budou muset zavřít krám.

Další Pravidla By Mohla Být Vymáhána

Pokud to nebylo dost, několik členských států rozhodnout, že tyto předpisy je třeba trochu posílit. The Financial Action Task Force (FATF), což je mezinárodní skupina s 39 členských zemí, se navrhuje přísnější pravidla pro crypto operátorů. Jedním z nich je nařízení, které bude vyžadovat crypto začínajících předložit podrobnosti o odesílatele a příjemce peněz, převody na regulátory. To by zahrnovalo jejich jména, adresy a bankovní účty.

Rakousko je v čele s toto pravidlo změnit. Země nyní vyžaduje crypto-aktiv podniků v Rakousku požádat o licenci. Pokud ne udělej to a chytí, tak dostane pokutu maximálně ve výši €200,000. Toto pravidlo se vztahuje na všechny společnosti, které se zabývají cryptocurrencies. Licence musí žadatelé prokázat, že mohou spustit podnikání zodpovědně. Existuje již několik velkých výměn, jako je Kraken a Bitpanda , že v souladu s tímto požadavkem.

Jediná země, která je stále potíže s novými pravidly, je Nizozemsko. Je to hlavně proto, crypto startech v zemi bojují zákon zubu-a-nail, prohlašovat, že zákony budou dusit podniky.

Nejnovější články: