MoneyGram Prodej Zablokován Kvůli AMERICKÉ Národní Bezpečnosti

Čína je Ant Finanční což je dceřiná společnost Jack Ma Alibaba Group Holding Ltd byla v procesu získávání MoneyGram za 1,2 miliardy dolarů jako Čínský konglomerát čekal na dokončení této strategické akvizici a pak vyzvěte Číny Tencent Holdings Ltd a její WeChat platební platformu.

Dohoda byla, že očekává, že projít jako miliardář Jack Ma se setkal s Prezidentem Donald Trump , a slíbil vytvořit více než 1 milion pracovních míst v Americe. Nicméně dohoda byla zamítnuta Výboru pro Zahraniční Investice ve Spojených Státech (CFIUS) na základě toho, že to představuje obavy o národní bezpečnost. U. S. Treasury nezveřejnila žádné prohlášení o tom, co bylo přesnou obavy, že CFIUS zvýšil.

CFIUS odmítl jednat na začátku tohoto týdne a Alex Holmes, generální ŘEDITEL společnosti MoneyGram řekl, že i přes nejlepší úsilí MoneyGram a Ant Finanční, aby úzce spolupracovala s vládou USA, fúze nedostal potřebné povolení a výsledkem je, že firmy se rozhodl kapku fúze.

FRANCE 24 English

Zástupce čínského Ministerstva Zahraničí vzal diplomatický přístup k neúspěšné fúze a řekl, že Čína zůstala pozitivní, že Usa by měl být schopen vytvořit prostředí, které bylo fér a podporovat Čínské podniky, aby i nadále investovat a začít nové podniky v Americe.

Nicméně místní média v Číně byli více slyšet v jejich názoru na selhání spojení. Vztah mezi Spojenými Státy a Čínou v poslední době zhoršila a neúspěšné fúze je další rána pro vztah.

V prohlášení, místní zpravodajství Xinhua řekl

Čína a Spojené Státy se o jízdu na hrbolaté cestě v obchodu v roce 2018, pokud AMERICKÁ vláda jde svou vlastní cestou, a odvetných opatření ze strany Číny by mohl být na stole

Hlavním důvodem CFIUS námitky k možné fúzi je kvůli obavám o kybernetické bezpečnosti a osobní data budou kompromitována v procesu. MoneyGram který je založen z Dallasu má zastoupení ve více než 200 zemích a více než 350.000 převod prodejen. Ant Finance byl kladen důraz ne na Usa trh, ale i na jiných Asijských a Evropských trzích, kde MoneyGram má silné zastoupení. Jakmile fúze jednání odvolali, MoneyGram akcie klesly o 8,5 procenta.

Tam jsou jiné Čínské-Americké nabídky čeká na schválení od CFIUS včetně Číny HNA Group Co je pořízení Přemostěním Capital LLC – zajištění peněžních prostředků firmy. Nyní existují obavy, že CFIUS by také mohl vznést námitky, aby takovou fúzí.

Nejnovější články: