Bývalý Guvernér Bank Of England Předpovídá Selhání Eurozóny

Mervyn King, bývalý guvernér Bank of England, který je dobře-známý pro jeho názory proti Evropské Unii (EU) a pojem jednotná měna se předpovídá, že EU se nakonec zhroutí. V nedávno publikované knize, Král uvedl, že dluh závazky, které zatěžují národů v rámci EU, se mohou stát příliš mnoho, a ohrožují jeho politickou stabilitu.

Kniha s názvem 'Konci Alchymie: Bankovnictví, Globální Ekonomika A Budoucnost Peněz"". Král jde do detailů uvádí, že v rámci EU, centralizované měnové unie je v rozporu s demokratickými silami na vnitrostátní úrovni vytváří nebezpečné situace. Podle něj hlubší integrace je odpověď pro úspěch v EU, která bude zahrnovat vlády odepsání značné dluhy slabších národů, ale to, co předpovídá, je pravděpodobné, že k hněvu veřejnosti a způsobit nestabilitu.

Král poznamenal, že současná střední cestu, kde země jako Řecko jsou nabízeny zvýhodněných úvěrů za výhodných podmínek podle zbytku eurozóny nebude fungovat v dlouhodobém horizontu.

V prohlášení, Mervyn King řekl

Pokus se najít střední kurz nefunguje. Jednoho dne němečtí voliči mohou vzbouřit proti ztrátám, které jim ukládají, že je třeba podporovat jejich slabší bratři, a nepochybně nejjednodušší způsob, jak rozdělit do eurozóny by bylo pro samotné Německo k východu.

Král dodal, že zatímco rozpad eurozóny by způsobil velké pozdvižení a nejistota, takže euro je jediný způsob, jak pro země, pro návrat k plné zaměstnanosti a ekonomického růstu. Král se domnívá, že EU by měla pokračovat s tímto pohybem, protože dlouhodobé výhody převažují nad krátkodobými problémy.

Král vzal čas, aby prozkoumala budoucnost bankovnictví a rozdíly v globální ekonomice ve své knize. Podle jeho názoru, že svět je pravděpodobně čelit větší finanční otřesy, protože problémy kolem 2007-08 krize ještě nebyly vyřešeny zcela.

Uvedl, že 2007-08 finanční krize byla způsobena systémové selhání, spíše než nekompetentní nebo nečestné bankéři a finanční instituce. Král zdůraznil, že finanční regulátoři nejsou řešení základního problému postihuje bankovní sektor. Jeho doporučení je zvýšit produktivitu a provést zásadní reformy v bankovním sektoru, ke zlepšení situace, bez nichž další krize je nevyhnutelná.

Diskutovat o současném finančním systému, Král kritizoval tripartitní systém v Británii, která rozděluje regulaci svého finančního sektoru mezi ministerstvo Financí, Úřad pro Finanční Služby a Bank of England a výsledky v chudých dohledu.

Nejnovější články: