CBI Vyšetřuje 13 Mumbai, Podniky V Devizových Podvod

Centrální Úřad pro Vyšetřování (CBI) byl zatčen ještě další hlavní devizový podvod v Indii, které zahrnují rozsáhlé praní špinavých peněz. Podobné Bank of Baroda případě, že podvod má za následek milióny být prominuto v zahraničí pod podvodné dovozní režim.

CBI zahájila sonda proti 13 firem a nejmenovaných bank úředníků pro remitentní téměř Rs 2,253 crore nad 2015-2016 jako součást masivní podvod, který se podílí podvod dovozu.

V Bank of Baroda případě, nelegální převody peněz v hodnotě Rs 6,172 crore byla odeslána do Hong Kong pro import zboží, jako jsou kešu ořechy a luštěniny, z nichž žádná byly skutečně poslal. Peníze místo toho byl převeden na několik společností přes 59 bankovních účtů.

V tomto posledním případě, dva ředitelé Mumbai-založena firma Stelkon Infratel Pvt Ltd (ŠIPL) byli obviněni z provádění nelegálních transakcí remitentní milióny za podvodné dovozy zboží.

Záznamy jsou k dispozici u Registrátora Společností (RoC) ukazují, že Stelkon Infratel byla zřízena v Květnu 2013 a nabízí poradenské služby v právní, účetní a auditorské oblastech. Podle šetření provedeného CBI, Stelkon Infratel spolu s 12 z jeho skupiny firem předložila falešné účty vstupu dovozu na několik bank, například Punjab National Bank, State Bank of Hyderabad, Canara Banka, Central Bank of India, Axis Bank a Bank Corporation.

JEDLE podané CBI ukazuje, že Stelkon Infratel provádí 187 transakcí přes Paňdžáb Národní banka sama, aby se pravomoci Rs 463.74 crores v zámoří za 25 import zásilek, jejichž deklarovaná hodnota byla jen zlomek Rs 3.14 crore. Pokud jde o jiné banky, společnost provádí transakce na 96 případech týkajících se remitencí v hodnotě Rs. 216.38 milióny.

Celkově převody přes Rs 2252.82 crore byli vysláni do zahraničí, ale hodnota skutečného dovozu byla jen Rs 24.64 crore. Do systému praní špinavých peněz, přišel na světlo v roce 2016 poté, co sonda do Directorate of Revenue Intelligence (DRI).

CBI má obviněný Stelkon Infratel vstupu do spiknutí s několika bankovními úředníky k provedení obchodu na základě praní špinavých peněz. Podle JEDLE, bankovní úředníci se nepodařilo provést potřebné due diligence opatření k ověření pravosti transakcí a dokumentů.

CBI vyšetřování odhalilo, že Stelkon Infratel byl provoz z jedné místnosti kanceláře v Bombaji, zatímco jeho společností skupiny byly vytvořeny pomocí Dovozce, Vývozce Kód registrována u falešné adresy.

Nejnovější články: