ECB Lišty Ekonomický Výhled Eurozóny

Ve čtvrtek, Evropská Centrální Banka axed růst a inflační cíl eurozóny, s odkazem na konstantní nejistoty, a to především zahraniční, a poskytly banky více peněz prostřednictvím dlouhodobé úvěry na podporu úvěrů na slabé ekonomiky.

Banka rovněž uvedla, že nyní očekává úrokové sazby v eurozóně zůstat beze změny minimálně do konce roku 2019 a dokonce i dále, dokud inflace stoupá blízko, ale pod 2% cíl.

Eurozóna růst vyhlídky na rok 2019 byl snížen na 1,1 procenta z 1,7 procenta v prosinci, jak je znázorněno na makroekonomické projekce ECB v Březnu roku 2019. Příští rok výhled byl snížen na 1,6% z 1,7%. Prognóza na rok 2021 zůstala na 1,5 %.

Protože z pokračující problémy spojené s globální politické faktory, hrozba protekcionismu a nedostatky v rozvíjejících se trzích, rizika spojená okolní eurozóny hlediska růstu je stále nakloněna směrem k dolní části, ECB řekl.

V jeho úvodní prohlášení Prezident ECB Mario Draghi řekl, "Zatímco tam jsou známky toho, že některé z výstředních domácí faktory tlumící růst začínají slábnout, oslabení ekonomická data ukazují na značné zpomalení tempa hospodářského rozvoje, že se rozšíří do letošního roku."

"Přetrvávání nejistoty týkající se geopolitických faktorů, hrozba protekcionismu a slabých míst v rozvíjejících se trzích, se zdá být zanechání stopy na ekonomický sentiment."

Draghi dodal, že značně křehké hospodářské tempo zpomaluje míra inflace na zamýšlené úrovni. Na rok 2019, banky zdobené vyhlídkami inflace na 1,2% z 1,6% v prosinci. Projekce na příští rok byla snížena na 1,5% z 1,7%. Výhled na rok 2021 byla snížena o 1,8% na 1,6%.

Zhoršení zahraniční poptávky a dopad jiných zemí a odvětví na hospodářský růst je opravdu dlouhotrvající, banka banka banka banka banka poznámky. Řekl, že v budoucnu, banka očekává dopad těchto škodlivých faktorů ubrat.

Když mluví o budoucnosti cen ropy, ECB uvedla, že celková inflace bude pravděpodobně zůstat na současné úrovni, před svržením do konce roku 2019.

Banka řekl, že "Opatření hlubších inflace zůstávají obecně tlumené, ale mzdové náklady tlaky posílena a rozšířena uprostřed vysoké úrovně využití kapacit a zpřísnění podmínek na trzích práce. Při pohledu do budoucna, že základní inflace se očekává, že ve střednědobém horizontu zvýšit, podpořit naše opatření měnové politiky, pokračující ekonomická expanze a zvyšující se růst mezd."

Dnes, po Frankfurtu politika zasedání Správní Rady levé zásadní úrokové sazby beze změny, jak se očekávalo. V červenci 2011, úrokové sazby v eurozóně byly vysly o 25 bazických bodů.

ECB řekl, že "Správní Rada nyní očekává, že klíčové úrokové sazby ECB zůstanou na současné úrovni minimálně do konce roku 2019, a v každém případě tak dlouho, jak je nezbytné pro zajištění trvalé trvalé konvergence inflace na úrovních, které jsou pod, ale blízko 2% ve střednědobém horizontu."

Mírný posun v budoucí úrokové sazbě pokyny od "letní" 2019 "end" označuje první zvýšení úrokových sazeb od 2007-09 světová finanční krize se bude konat v roce 2020. V současné době je primární re-financování sazba je historické minimum nula procenta a depozitní sazba je -0.40 procent. Mezní zápůjční sazba z úvěrů je 0,25 %.

Banka uvedla, že začátek září 2019 a končící v Březnu 2021, začne nový řetězec série cílených refinancování transakcí, a to TLTRO-III s dvouletou lhůtu splatnosti. Příslib nových TLTRO úvěrů překvapila mnohé ekonomy, kteří očekávali, že tento krok by jen oznámila banka v dubnu.

ECB předpokládá, nové půjčky pomáhat udržovat nejvýhodnější bankovní půjčky, okolností a hladké fiskální politiky převodovka. V rozhovoru s novináři, řekl Draghi nejnovější politické rozhodnutí bylo jednoznačné, volání klientů těla a jeho řízení dobré znamení soudržnosti. Šéf Banky dodal, že Představenstvo společnosti je připraveni přizpůsobovat všechny své politické nástroje, jak je potřeba. Řekl, že zákonodárci věřit referenční bod a shodli na tom, že pravděpodobnost recese v eurozóně byl velmi malý.

Draghi také uvedl, že mnoho zákonodárců navrhla rozšíření budoucí vedení kalendáře na příští rok v Březnu. Tak daleko, jako TLTRO, byl znepokojen, šéf ECB řekl, že nikdo by se na tyto půjčky nabízí bez dotací. On také poukázal na to, že negativní úrokové sazby jsou velmi efektivní a jejich dopad na bankovní rezervy, bylo komplikované. Přesné vyrovnání iniciativy musí být ještě projednán ECB.

Nejnovější články: