Thajsko Plánuje Centrální Banka Vydala Digitální Měny

Thajsko vydala svůj předběžný plán Projektu Inthanon. Tento projekt bude zahájena centrální banka-couval - digitální měny. To je odvážný krok z Thajska, který bude také nastavit Centrální Banky pro spuštění centrální banka digitální měna (CBDC) iniciativy.

The Bank of Thailand (BoT), který je země je centrální banka nebude dělat sám. Plán naznačuje, že se bude pracovat s osmi jiné banky použít Corda, R3 je distribuován ledger techniky (DLT) platformy, vytvořit prototyp sítě, která umožní přeshraniční banky tuzemské převody pomocí CBDC žetony. V plánu je pro tuto infrastrukturu v místě v případě další převratné technologie, jako je blockchain stát se více populární.

S připravenou strukturu v místě, Thajské finanční sítě by měl být schopen integrovat budoucí vývoj hladce a snadno. To bude také pomoci odstranit veškeré nedostatky v současném systému.

Projekt Inthanon byl na rýsovacím prkně na nějakou dobu nyní. Lidé poprvé slyšel záchvěvy Inthanon v červnu letošního roku. To bylo oznámil BoT guvernér Veerathai Santiprabhob během finanční summit v Singapuru.

Bloomberg Žít

Dva vodiče na projektu jsou BoT s R3 jako jeho hlavní tech partnera. Většina dalšími partnery jsou tuzemské banky v Thajsku. Inthanon je po vzoru podobných projektů byla experimentem v jiné centrální banky v Kanadě, Singapuru a Hong Kong.

Rychlý Rozvoj

V prohlášení, řekl BoT

Na základě zjištění a výsledků z 1. Fáze, účastníci projektu mají za cíl dále rozvíjet schopnosti prototypu pro širší funkce, včetně třetích stran, převod finančních prostředků a přeshraniční převod prostředků

Tam byl nějaký úspěch v této oblasti minimálně. Singapurský Projekt Ubin skončil jeho 1. Fáze v roce 2017. Ubin, byl pokus o vytvoření digitální formě Singapur dolar na blockchain sítě. Od června 2017, Ubin, používá privátní Ethereum blockchain sítě vydat digitální tokeny.

Inthanon bude prochází některé robustní testování opatření k zajištění, že bude pracovat správně. Ale hned, BoT a dalších osm bank spolupracujeme na počáteční návrhy, které budou testovány. Některé z funkcí, které budou uvedeny pohled na bude zahrnovat řízení rizik a způsob, jak k vytvoření likvidity v úsporách. Očekává se, že testování bude probíhat do Března roku 2019.

Nejnovější články: