RBI Proti Govt Plány Pro Oddělené Platby Regulátor

The Reserve Bank of India (RBI), která je indická centrální banka nemá námitky proti Indické vládě plán na založení samostatné Platby Regulační Rady (PRB) v zemi. Centrální Vláda je velký zájem v pohybu vpřed s tímto plánem ale čelí tvrdé opozici z RBI. Zástupci RBI nejsou proti vytvoření PRB, ale chci, aby to zůstat pod RBI guvernéra dohledu.

Původní nápad pro PRB byl zatopen na začátku tohoto roku při návrhu letošního Platebním systému a Systému Vypořádání Účet. RBI výstřel, který návrh na základě toho, že současný systém je v pořádku a vedlo k růstu v ekonomice, a proto nechce žádné zásadní změny.

To bude pokračovat současný trend RBI trvá na tom, ovládající všechny finanční regulace v zemi. Centrální banka nedávno zablokovala vládní návrh pro veřejné řízení dluhu těla, které mají být vytvořeny, které by také fungovat nezávisle na bance.

V prohlášení, řekl RBI

Složení PRB je také není v souladu s oznámení Finančního Zákona Ministr Financí. Od banky se řídí ICB, holistický nařízení podle RBI by být efektivnější, a ne mít za následek zvýšené náklady na dodržování předpisů, pokud více regulátorů existují pro související systémy. Téměř všechny země světa, poznal, že tato změna, která získala význam v nedávné minulosti.

Odpovědi na znepokojení výboru, že non-banky by také měly mít přístup, pokud jde o platební systémy, RBI poukázal na to, že některé platební systémy byly provozovány non-bank, a to zahrnuty karty společnosti, předplacené platební emitentů, a další finanční instituce.

Jednou z dalších námitek vznesených RBI má co do činění s označením cenné Papíry Odvolací Soud (SAT) pro řešení stížnosti. Centrální banka byla kritická, protože SAT je zaměřena především na cenné papíry a ne plateb.

Modi Vláda Pokusy Neustále Selhávají

Vládní zdůvodnění, pohybující se správy plateb mimo RBI jurisdikce je, že centrální banka by se měla zaměřit na svou práci jako banky, spíše než regulátor. Nicméně, centrální banka poukázal na to, že platební systémy jsou rychle stává měně náhražky v dnešním světě. To znamená, že, jimiž se řídí, by měly být součástí RBI povinnosti.

BJP vedla vláda má experimentoval s mnoha finančními experimenty během posledních čtyř let jako de-zpeněžení a provádění GST, které všem ukázalo být selhání, které má ublížit obyčejný člověk. Nový impuls pro PRB je ještě další krok tím, že vláda BJP, že je threating změnit věci v zemi, ale RBI a obyčejný člověk není jistý, vzhledem dopady předchozích změn, které přinesla.

Nejnovější články: