Orgán ESMA se Vztahuje CFD Prodeji Omezení Neprofesionálním Investorům

Začátkem tohoto roku, pro cenné Papíry a Trhy (ESMA), který byl realizován omezení na prodej kontrakty na vyrovnání rozdílů (CFD) pro retailové investory. Regulační subjekt prodloužení termínu už jednou a to bylo asi na konci ledna 2019. ESMA se rozhodl dále prodloužit lhůtu o další tři měsíce od února.

Omezení bude také pokračovat se stejnými podmínkami jako předchozí zákaz. To znamená, že další varování na všech CFD produkty, bude muset uvést, vysoké riziko, které představují. To znamená, že všechny on-line prodejci jsou povinni umístit následující text na jejich reklamy: "[vlož procento na poskytovatele]% z maloobchodní CFD účty přijít o peníze". To je v kombinaci s limitem na pobídky, které mohou být pro obchodování Cfd.

Navíc, tam jsou limity pákového efektu stanovené na Cfd. To se pohybuje od 30:1 do 2:1. Pro hlavní měnové páry, 30:1 je preferovaný poměr, komodity jsou zadlužené na 10:1 pro komodity. Cryptocurrencies mít co nejnižší vliv hlavně kvůli riziku, že budou přítomni na 2:1.

K dispozici je také rozpětí výprodej pravidlo na účtech. To bude platit na účet a bude standardizované, procentní podíl z marže. Když účet dosáhne to, že poskytovatelé budou povinni uzavřít, že drobný klient je otevřít Cfd.

Zvýšenou ochranu také přichází v podobě ochranu proti negativnímu zůstatku na účtu základě. To by mělo omezit množství lidí, může ztratit na tyto Cfd.

Zničující Na On-Line Trhu

Přesto, že ESMA je jen při pohledu ven pro zákazníky, rozšíření omezení je ochromující trhu s Cfd v regionu. Je to proto, že tyto výrobky jsou velmi oblíbené u drobných investorů, a to především kvůli vysokým potenciálem pro návrat na ně, a to navzdory rizikům. Jak to je, tato omezení jsou vyvíjejí tlak na makléři, kteří prodávají tyto produkty.

Trhy přijaly hit v posledních měsících. V listopadu, ESMA prodloužil zákaz prodeje binární možnosti, a upozorňuje na riziko a volatilitu produktu. To omezuje, jaké finanční produkty makléři mohou podporovat on-line.

Orgán ESMA byl protahuje moci rozšířit své tříměsíční omezení. Zaměřena především na ochranu investorů, regulační orgán může prodloužit jeho omezení tak dlouho, jak to cítí národní regulátoři nejsou zintenzivnění stanovit svá pravidla pro obchodování s konkrétní finanční produkty.

Nejnovější články: