Australané Údajně Prohrál $61.6 M Investiční Podvody V Roce 2019

Jedna z prvních věcí, které finanční poradci sdělit své potenciální klientela je, že oni by měli začít investovat hned. Když zjistíte, že investiční podnik, a investovat své peníze moudře, můžete získat dobré výnosy. Nicméně, počet bezohledných investičních podniků kořist na investory a podvod je o jejich úspory.

Začátkem tohoto roku jsme informovali kolem půl miliardy byl ztracen v podvod v roce 2018. Austrálie byla svědkem řady investičních podvodů v roce 2019. Podle Australské Konkurence a Spotřebitelské Komise (ACCC) Scamwatch, Australský investoři přišli o $61.61 milionů, protože tyto podvody v loňském roce.

Scamwatch má na starosti varování Australané všech typů podvodů.

ACCCgovau

Velké Finanční Ztráty

Tolik, kolik to 4 986 zprávy o investiční podvody byly podány v roce 2019 a 42,3 procenta z těchto zpráv měl doprovodný stížností, ztrát z podvodu. Nejvyšší množství podvodů zprávy přišel v červenci, s 674 zprávy. Července také viděl celkem $12.56 milionů ztrátě. Australané také ztratil spoustu peněz prostřednictvím těchto investic podvody během srpna a prosince.

Podvodníci používají více kanálů, aby podvod nic netušící investory. Hlavní režim provozu bylo prostřednictvím telefonu. Nabízí investování přes telefon jsou docela lákavé, zvláště s vysokotlakým taktiky, které podvodníci používají. Internet má také vzhledem podvodníky další způsob, jak pro ně cílit na lidi. Sociální média připojení a e-mail byly také účinný způsob, jak podvodníci zaměřit více lidí.

Co se týče věku oběti, investoři mezi 35 až 44 skončil ztrátou nejvíce peněz pro podvodníky. Celkové ztratil $15.35 milionů. Byl to mladší demografický, když mezi 25. až 34., který podal nejvíce stížností, s 800 stížnosti posílají.

Bushfire Podvody

Scamwatch má nyní přijít a varoval Australany, aby pozor na tyto podvody. Poslední podvod bude kolem je bushfire podvod. S zničující lesní požáry v Austrálii, podvodníci používají jako zástěrka pro podvodnou činnost. Mnoho falešné dobročinnosti byly hlášeny. Velký problém pro Australany, kteří chtějí pomoci, je, že existuje řada legitimních fundraising činnosti, děje a oni musí zjistit, který je originální a který je padělek. Scamwatch má zřídit speciální telefonní linku pro hlášení těchto podvodů.

Problém s falešnými bushfire charity je, že je snadné spustit v době, jako je tato. Podvodníci mohou snadno nastavit falešné webové stránky a přesměrovat peníze z real charity. To je důvod, proč Scamwatch radí, že lidé nedělají dary, pokud nemají důkaz o charitativní legitimitu. Lidé by měli také zkontrolovat pro jistotu, náhrady mark pro dodatečnou ochranu. Nejlepší způsob, jak darovat, je osvědčený charitu, což je to, co Scamwatch doporučuje.

Nejnovější články: