Geopolitické napětí posílení Švýcarského Franku

V naší 4. srpna zpráva, měli jsme předpovídali, USD/CHF pár klesá v důsledku nižší než očekávané údaje o nezaměstnanosti z USA a silné maloobchodní tržby a údaje PMI ze Švýcarska.

Měli jsme také vyjádřil ochotu vzít krátké pozice v USD/CHF dvojice blízkosti 0.9720 a současně investovat do opce smlouvy. Jak se očekávalo, pár odmítl 0.9580 úrovní v týdnu a zajistit zisky v obou obchodů.

Nepředpokládáme, že nastanou nějaké změny v trendu v tomto okamžiku, z důvodů uvedených níže.

Los Angeles Times

Na amerického Ministerstva Práce uvedla v pátek, že spotřebitelské ceny vzrostly o 0,1% m-o-m v červenci, po zbývající beze změny v červnu. Analytici očekávali CPI čtení zvýšit alespoň o 0,2%. Na roční bázi se inflace zvýšila o 1,7% v červenci, z 1,6% v červnu. Thomson Reuters předpokládali, že inflace okraji až 1,8%. Měkké růst inflace vyvolala pochybnosti o možnosti dalšího zvýšení sazeb v roce 2017.

Od Května 2017 míra inflace v USA byla přilepená na 1,5%. USA úředníci již dříve argumentoval, že měkkost v inflační tlak je dočasná událost. Nyní, po poslední CPI data jsou trhy dává jen asi 30% šance na zvýšení sazeb v roce 2017. Během září setkání politiky, centrální banka se očekává, že prozradit svůj plán na snížení jeho objemu 4,2 bilionu dolarů portfolio cenných papírů.

Poptávka po Švýcarských Francích, naopak, zvýšil v důsledku nedávné eskalaci napětí mezi Severní Koreou a USA. Po Trump vydal apokalyptické varování Severní Koreje přes svůj raketový program, ten oznámil, že zvažuje raketový útok na Guam. Silné rétoriky učinil finanční trhy na jitter. Až se prach usadí, Švýcarský Frank by i nadále zůstat optimistický, protože to je považováno za jeden z důvěryhodné bezpečné útočiště aktiva. Tak počasí jsme USD/CHF pár klesat v krátkodobém horizontu.

USD/CHF dvojice čelí těžký odpor v 0.9680. Základní nemotornost je také indikován indikátor RSI hodnoty pod 50. Jedním z důvěryhodných ukazatelů, 50-období exponenciální klouzavý průměr, je také výše poslední ceny obchodovaných na pátek. Můžeme tedy očekávat, že USD/CHF pár klesat v krátkodobém horizontu.

USD/CHF Pár: 14. srpna 2017

Na spotovém měnovém trhu, chceme jít krátký v USD/CHF dvojice blízkosti 0.9620, s příkazem stop loss nad 0.9690. Pozice bude uzavřena v blízkosti 0.9520.

Těžit z blížící se sestupný trend, dát možnost se zdá být ideální investiční nástroj. Strike cena 0.9620 a datum vypršení platnosti po 22. srpna je to, co dáváme přednost při nákupu opce.

Nejnovější články: