Indická Rupie Klesne Ohrožující 7. Největší Ekonomika

Indie je sedmou největší ekonomikou na světě a je v současné době potíže. To se odráží v klesající hodnota Indické rupie, která má již ztratil 10 procent své hodnoty vůči dolaru v letošním roce , a je nyní sedí na 71 rupií za dolar.

To je all-time nízká pro měnu, ale finanční experti říkají, že to klesne ještě více v nadcházejících měsících.

Rupie je nyní považován za Asii je nejhůře fungující měnu a že se očekává, že i nadále.

Analytici z Austrálie a Nový Zéland Banking Group (ANZ) říkají, že další tlak bude kladen na měny jako rok pokračuje. Podle jejich pracovní modely, rupie by mohlo klesnout až 73 k dolaru, což je další dvě procenta poklesu.

The Times of India

Důvody Pro Pokles

První, tam byly nižší úrovně intervence z Indie je centrální banka. V první části roku, Reserve Bank of India (RBI) bylo aktivní v prodeji amerických dolarů, aby pomohla podepřít měny. I když žádné oficiální čísla byly uvolněny tak daleko, finanční analytici uvádějí, že RBI snížila jejich intervence v červenci a srpnu.

RBI má víc než dost v jeho rezervy na splacení dovozu. V současné době, to má $401 miliard připraven zaplatit za osm měsíců dovozu. Nicméně analytici poukazují na to, že Indie je již čelí problém likvidity. Pokud RBI začne prodávat více dolarů z rezervy pak problém bude jen zhoršovat.

Za druhé, Indie čelí snížení přílivu zahraničního kapitálu a prudce rostoucí deficit běžného účtu. Indie čelí $18 miliard eur obchodní bilance do konce července. To bylo z důvodu velkého počtu dovoz ropy. To nepomůže, že vyšší tempo růstu hrubého domácího produktu se také zvýšil non-dovoz ropy. S těmito čísly, lidé očekávají 2,6 procenta schodku na HDP za fiskální rok 2019. To je velký skok z 1,5 procenta deficitu 2018 fiskální rok.

RBI Setkat V říjnu

Analytici JP Morgan očekává RBI zvýšit náklady na půjčky. To by mělo pomoci kontrolovat vrácení hodnoty rupie. Nicméně, banky již zvýšila sazby dvakrát v letošním roce a pokles pokračuje. Banka je vzhledem k přezkumu jejích politik v této října a optimisté očekávají, že lepší řešení se válí zastavit rupie z vrácení dalšího.

Nejnovější články: