Švýcarské Banky Se Daří Dobře I Přes Mezinárodní Tajemství Zákrok

V minulosti, když ultra-bohaté na potřebné místo pro uložení své bohatství tajně, nejlepší volbou byl bank ve Švýcarsku. Svou dávnou pověst o tajemství pomohl tlačit Švýcarské banky až na vrchol, ale ten klíč pověření přijal hit v nedávné době. Letos na podzim, Švýcarsko bude uvolňovat bankovní údaje na offshore účtech k příslušným daňovým orgánům.

Toto je poslední krok v tom, co se nazývá ekonomickou válku. To začalo v roce 2008 s zatčení Bradley Birkenfeld. Birkenfeld byl bankéř pro UBS Group, jedné z velkých jmen ve Švýcarském bankovnictví, a jeho zatčení začal řetězec událostí, které viděl Švýcarských bank byla uložena pokuta více než 6 miliard dolarů.

Al Jazeera English

Více než 80 bankovních institucí srazilo sondu, s mnoha z nich platit pokuty v řádu milionů. Většina z nich zaplatil pokutu především za pomoc svým klientům skrýt aktiv od amerických úřadů. Tento zákrok má také vyústila ve Švýcarských bankách rozhodnutím zastavit přijímání nezdaněný majetek.

Mnozí ekonomičtí experti varují, že ripování pryč tajemství Švýcarských bank by mohla potenciálně potopit Švýcarsko je největší průmysl a přetáhněte světové ekonomiky. Naštěstí, tato předpověď se nenaplnila. Švýcarský bankovní průmysl je stále silné jako správce aktiv, i když jeho pověst jako daňový ráj není tak silný jako dříve.

Švýcarské bankovní tajemství statut byl zaveden zpět v roce 1934. Je to docela hodně potrestán každý bankéř, který by odhalit tajemství tří let vězení, nebo s masivní v pořádku. Když to udělal, přilákat zahraniční peníze, to také přitahuje očích zahraničních donucovacích orgánů, kteří hledali daňové podvodníky a nemocné-nabytých zisků.

S NÁMI zatčení Birkenfeld v roce 2008, ostatní země začali hromadit na. Německo a Francie byly mezi seznamu zemí, které se rozhodli udělat své vlastní vyšetřování. Tato šetření měla za následek velké škody na Švýcarský bankovní sektor je pověst, a tak špatné, na jednom místě v čase, že Švýcarský bankéři vyvarovat, kteří cestují mimo zemi, obávat zatčení.

Švýcarské Banky Výnos Tlaku

Na Švýcarský Parlament v Bernu se nakonec zhroutil v roce 2010, kdy souhlasil, že pošle klientovi data do USA, aby pomohl zachránit UBS group. USA byly pravidelně obdržení těchto změnách od roku 2015. V letošním roce, další země budou mít podrobnosti o účtech svých obyvatel. To zahrnuje všechny členy Evropské Unie spolu s Japonskem a Kanadou.

To byla velká rána pro Švýcarský bankovní průmysl a bolí řada bank. Statistiky ukazují, že před tím ekonomické války, tam byl více než 300 bank ve Švýcarsku. Číslo má nyní klesla na 253. I přes pokles, ekonomové poukazují na to, že Švýcarské banky jsou stále vedou dobře, i přes zaplacení obrovské pokuty.

Nejnovější články: