Britská Inflace V září Zasáhne Skoro-Dva-Rok Vysoká

Spojené Království (UK) zaznamenala nejvyšší inflace za poslední měsíc od listopadu 2014. Nejnovější údajů zveřejněných v zemi Úřadu pro Národní Statistiky (ONS) ukázal, že inflace vzrostla o 1 procento meziročně za měsíc září.

Index spotřebitelských cen, inflace (CPI) má upevnili se zvyšuje v oblečení, ceny plynu, přes noc ubytování a pohonných hmot, ačkoli vrácení ceny potravin a ceny letenek kompenzovat růst. Vzestup inflace byla vyšší než očekávání analytiků, kteří předpovídali o 0,9 procenta zvýšit. Na měsíc-na - měsíc vzestup byl však v souladu s očekáváním. Inflace v srpnu byla o 0,6 procenta.

Paul Hollingsworth, UK ekonom Capital Economics, řekl, že klesá hodnota libra šterlinků byl tlačí vzhůru inflaci a tento trend bude přetrvávat po dobu několika příštích let. V prohlášení, Paul Hollingsworth řekl

Myslíme si, že CPI bude porušení Výbor pro Měnovou Politiku je 2 procenta cíl kolem jara příštího roku, a se vyšplhají na zhruba 3,2 procenta v první polovině roku 2018, poté, přímé a nepřímé vlivy libry podzim měli čas na krmení přes

Reuters

Fidelity International investor ředitelka pro osobní investice Tom Stevenson uvedl, že střadatelé budou bojovat, aby vidět skutečné výnosy, když inflace jak předpovídal odborníky předčí Bank of England cíl 3 procenta v příštím roce. Uvedl, že zatímco Guvernér Bank of England Mark Carney může přehlédnout inflace, spořiče nemusí být tak přístupný k vysoké inflaci.

Někteří ekonomové předpovídali, že domácnosti by mohly být dražší, protože na podzim v útulku dělá dovážených potravin a oblečení dražší. Bank of England Náměstek Hejtmana, Ben Broadbent nazývá prudký pokles hodnoty libry během několika posledních měsíců, tlumič otřesů pro ekonomiku.

Libra se zřítil o 20 procent od výsledku referenda v červnu volal pro Británii k opuštění Evropy. Nedávná zpráva, že Premiér Theresa May může vykonávat těžké Brexit má dále dopad na libru hodnotu. To klesly o více než 6 procent od PM, Mohou uvedla, že její vláda by mohla zaujmout tvrdý postoj během brexit jednání.

Ztráta jednotného trhu, práva, je pravděpodobné, že narazí na Britskou ekonomiku těžké. Průzkum think-tanku EY Item Club ukázal, že Británie je pravděpodobné, že trpí depresí hospodářský růst za více než čtyři roky, jak to vyjednává východu. Podle EY Item Club, zatímco ekonomika se bude rozšiřovat o 1,9 procenta v letošním roce, je pravděpodobné, že růst zpomalí na pouhých 0,8% v roce 2017. To také očekává, že inflace zasáhla 2,6 procenta příští rok.

Nejnovější články: