Euro, Dolar Klesá Na Slabá Německá Data Průmyslové Výroby


Průmyslová výroba poklesla na sezónně očištěné 0.4% od listopadu, kdy klesly o 1,3 procenta, Federální Statistický Úřad předběžné údaje ukázaly ve čtvrtek.

Ekonomové očekávali nárůst o 0,8% v prosinci. Pokles v listopadu byl revidován z 1,9% původně hlášeny.

V prosinci, v Německu průmyslová výroba nečekaně klesla čtvrtý měsíc po sobě, taženy dolů stavebnictví propad, což vyvolalo pochyby o možné krátkodobé oživení. Pár EUR / USD klesl od vysoce 1.1450 na minimum 1.1330, po špatné datové zprávy.

Ministerstvo hospodářství, řekl

S ohledem na klesající příjem objednávek a tlumené sentiment indikátory, průmyslové ekonomiky je pravděpodobné, že i nadále rozvíjet utlumený.

Údajů zveřejněných ve středu ukázal, že tovární objednávky nečekaně klesla na druhý měsíc v prosinci a v rychlejším tempu, v důsledku slabé zahraniční poptávky.

S výjimkou velkých rezervací, tovární objednávky vzrostly o 3,5% oproti předchozímu měsíci, což naznačuje, že současná situace nebyla tak depresivní.

Výroba energie zůstaly beze změny oproti předchozímu měsíci, zatímco stavební produkce klesla o 4,1%. Přestože cílem knihy zůstává robustní, a to především v důsledku závažné špatné počasí, zpomalení ve stavebnictví pokračoval i v lednu, výsledky průzkumu od IHS Markit ukázal ve středu.

Podle průzkumu, výstavby růst zpomalil na tři v lednu, což vede k nejhorším poklesu v obchodní činnosti, za téměř šest let. Nejnovější průzkum IHS nákupních manažerů Markit ukázala, že výrobní sektor klesl v lednu, označení na nejnižší úroveň za 50 měsíců.

S výjimkou energie a stavebnictví, výroba se zvýšila o 0,2% ve srovnání s předchozím měsícem následujícím 1,5% poklesu v listopadu. Produkce kapitálového zboží vzrostla o 0,9%, zatímco meziprodukty, výroba se snížila o 0,4% a produkce spotřebního zboží klesla o 0,5%.

Výstup z automobilového sektoru skočil 7.2%, Ministerstvo Hospodářství poznamenal. Průmyslová výroba klesla o 1,5% rok-na-rok ve čtvrtém čtvrtletí roku 2018 uprostřed kontrakce v průmyslu a stavebnictví, přidali na ministerstvu.

Průmyslová výroba se snížila o 3,9% rok-na-rok po 4% poklesu v listopadu, revidováno z 4,7%. Ekonomové očekávali o 3,3% snížení. Produkce klesla na druhý měsíc v řadě po 0,5 procenta v říjnu.

V komentáři k ekonomické údaje, ekonom Commerzbank Ralph Solveen řekl

Výrobní ještě není prezentovat v dobrém stavu. Nicméně, německá ekonomika se pravděpodobně mírně vzrostla ve čtvrtém čtvrtletí.

Německo pravděpodobně vyhnout čtvrté čtvrtletí technické recese, uvedlo ministerstvo hospodářství. Roční průměrný růst zpomalil na pouhých 1,5% v roce 2018 na pět let.

Nejnovější články: