CHVILKU Trvá Akce Proti Falešné Finanční Články

AMERICKÁ Komise pro cenné Papíry podala obvinění proti 27 jednotlivců a podniků, pro které byly zapojeny do vysílání falešné finanční články pro platby na investiční webové stránky, aby humbuk, některé populace.

SEC tvrdí, že tyto články byly zavádějící investory, jak oni byli myšlenka být nezávislé a objektivní analýzy. Tyto byly obvykle zveřejněny na dobře známé investiční webových stránek, jako Seeking Alpha,Motley Fool a Benzinga.

V prohlášení, řekl SEC

[Systém ] vlevo investoři s dojmem, oni byli číst nezávislé, nestranné analýzy na investování webové stránky, zatímco spisovatelé byli tajně kompenzovat vychvalováním společnosti zásob.

Podle SEC, společnosti by najmout PR firmy vytvořit rozruch kolem jejich zásob, který by pak najmout spisovatelé rozvíjet a post vzestupnou články na akcie. SEC má třeba poznamenat, že články byly psány anonymně pod pseudonymy jako Možností Vlastního Guru, Obchodní Maven a Čaroděj. SEC uvedl, že podle jeho šetření je našel více než 450 článků, že se zdálo problematické, s více než 250 článků prohlašovat falešně, že spisovatelé nebyli placeni za psaní.

Jeden spisovatel údajně používá až devět pseudonymy psát prohlašovat za ten, který byl investiční analytik s více než 20 let zkušeností. Všeobecné povahy problému vedla komise pro cenné papíry k vydání formálního upozornění pro investory. SEC zveřejnil investor upozornění na svých internetových stránkách zdůrazňuje skutečnost, že články o investování a finanční stránky nemusí být nezávislý nebo nestranný. To vyzval investory, aby plně spoléhat na tyto zdroje pro svá investiční rozhodnutí.

Stephanie Avakian, úřadující ředitel SEC výkon divize řekl, že podvodné akce byl jiný, v tomto případě jako podvodné činnosti byl v prezentaci informací jako objektivní a nezávislý, když to bylo zaplaceno.

Obžalovaní jsou sedmnáct společností, včetně likes Immunocellular Therapeutics, Galena Biopharma a Lev Biotechnologií , kteří souhlasil, že zaplatí $4,8 mil k urovnání případu bez přijetí jakékoli špatnosti. Ne všechny z 17 firem se dohodly, že platby s Galena popírání pochybení.

Žádný z webů, které hostil obsah byl obviněn a žádná ze společností zapojených do případu vydal komentář tak daleko. Mike Taylor, výkonný editor na Seeking Alpha, řekl, že webové stránky, politiky v místě, které se snažilo působit jako silný odstrašující prostředek proti propagační materiál byl.

Nejnovější články: