BoE Očekává, Že Snížit Úrokové Sazby Na Podporu Britské Ekonomiky

Britská centrální banka, bank of England (BoE) plánuje přijmout opatření na úrokové sazby přední pro první čas v sedmi letech v důsledku ekonomické nestability z Brexit hlasování.

To je všeobecně očekává, že centrální banka bude pokles úrokové sazby na 0,25 procenta ze současných 0,5 procenta, nejnižší tak daleko, že byl v platnosti od Března 2009. Banka bude setkání tento týden poprvé po Brexit hlasovat, diskutovat a oznámit politická rozhodnutí v novém prostředí.

V prohlášení, analytici společnosti Daiwa Capital Markets investiční podnik, řekl

V případě akce je silná, a to nejen s rostoucí důkazy o prudké zpomalení BRITSKÉ ekonomiky, včetně prvních údajů z průzkumů, zveřejněných minulý týden, že obchodní a spotřebitelská důvěra se propadla v důsledku hlasování. Skutečně, podle našeho názoru, recese vypadá nevyhnutelné.

Kampaň pro referendum se výrazně soustředila na ekonomický dopad hlasování opustit Evropu, Zůstávají tábor vydávání předpovědi soudného dne rozsáhlé hospodářské škody a Opustit kampaň se zaměřením na ušetřené peníze z opuštění Evropské Unie. V návaznosti na hlasování, Guvernér BOE Mark Carney vyjádřil obavy o stabilitu ekonomiky spojeného KRÁLOVSTVÍ. On říkal, že došlo k výraznému zhoršení výhledu ekonomiky, která by se mohla přelít do globální ekonomiky.

Podle Philip Shaw, hlavní ekonom společnosti Investec, investičního podniku, zůstává jen otázka, co a kolik uvolnění měnové politiky se bude konat. Na rozdíl od sekání úrokové sazby, má Banka další možnost restartování programu kvantitativního uvolňování, která byla na hiatus od roku 2012.

BOE Výboru pro Finanční Stabilitu již podnikla kroky, aby se zmírnit tlak po Brexit hlasování. To snižuje povinné rezervy pro banky od 0,5% až 0%, který bude zdarma až do £150 miliard v přebytku kapitálu, který mohou banky použít na poskytování úvěrů podnikům a spotřebitelům.

Byl výsledek referenda dopadla na libru tvrdě, což mělo za následek libra klesá na 31-leté minimum vůči dolaru. Mohamed El-Erian, bývalý Pimco výkonný a současný hlavní ekonomický poradce Allianz varoval, že libra možná i hit parity s dolarem. Zatímco FTSE 250 index klesl o 7 procent poté, co výsledek, FTSE 100 se daří lépe než jiné Evropské a domácí burzy kvůli tomu, že silně vážený ve prospěch exportně orientovaných odvětví, která mají prospěch z slabé libry.

Nejnovější články: