Abu Dhabi Banky chtějí Sloučit Vytvořit $110bn V Majetku

Ceny ropy klesají a země Středního Východu hledají způsoby, jak zůstat konkurenceschopné. Abu Dhabi plánuje tak učinit tím, že při pohledu na druhé fúze bank v zemi. Tam jsou dvě státem vlastněné banky o možnosti fúze, které by mohly vytvořit jednu velkou banku, která má více než 110 miliard dolarů v hodnotě majetku.

Mělo by to projít, bude to druhý bankovní spojení v zemi. Ten předchozí byl v roce 2017, kdy dvě z největších bank v zemi spojil. Abu Dhabi také viděl spojení svých suverénních fondů v Březnu. Fúze jsou znamením země, zpřísnění finančních kontrol a snížení neefektivity v systému.

Abu Dhabi má šest procent světových rezerv ropy, ale ceny ropy se stabilizovaly a odborníci předpovídají pokles v budoucnu. To znamená, že země musí dostat štíhlejší, pokud jde o finanční instituce. Celý Střední Východ je zralé pro fúze, se Spojené Arabské Emiráty s 50 sloužit banky 9 milionů lidí. Regionu by bylo lépe, s méně banky si navzájem konkurují.

Pro tento konkrétní spojení, Abu Dhabi Commercial Bank a Unie Národní Banky jsou dvě státní-linked bank, které doufají, že se spojí s třetím soukromé banky Al Hilal Bank. Fúze by vytvořila pátou největší bankou v Radě pro Spolupráci v Zálivu. Fúze se očekává, že projít do konce měsíce, jakmile jednání dokončit.

Abu Dhabi byl na roli, když jde o fúzích. Předchozí 2017 dvě-bankovní spojení vytvořil První Abu Dhabi Banky, který měl $188 miliard dolarů v aktivech. To bije Saúdská Arábie je největší věřitel dlouhý záběr.

Strategický Posun

Fúze jsou dobrý tah pro Abu Dhabi. S méně a více výkonné banky, země je signalizace do světa, že to může být více konkurenceschopný na finančních trzích. V minulosti, zemí na Středním Východě by mohla záviset na příjmech z ropy na pohonné hmoty jejich ekonomik. Nicméně, experti předpokládají, že současná $80 cena bude zachována i pro dlouhé a pád cen se blíží.

Abu Dhabi je jedním z největších světových producentů ropy a nyní se dívá do budoucnosti. S větší banky, odborníci říkají, že země by měl být schopen přestát budoucí ekonomické klima, kdy olej není tak dominantní. Tato ekonomická strategie je také důvod, za $200 miliard sloučení země Mudabala Investment Co. a Abu Dhabi Investment Council.

Nejnovější články: