Americký Dolar Jako Trump Rozhodne Odložit Zvýšení sazeb Na Čínské Zboží

Předseda Donald Trump zveřejněny v neděli dramatický posun v v v v AMERICKÉ obchodní politiky prostřednictvím Twitter příspěvky, oznámil svůj záměr odložit plánované zvýšení Čínských dovozních cel.

Americký dolar získal vůči euru a dalších významných soupeři po dobré zprávy. Pár EUR / USD klesl od vysoce 1.1365 na minimum 1.1335.

Dříve, Trump hrozí, že zvýší cla za Čínské zboží v hodnotě 200 miliard dolarů na 25% z 10% v případě dlouhodobé obchodní dohody nebylo dosaženo před termínem 1. Března. Zvýšení sazeb bude nyní odložena, i když Trump neposkytl novou lhůtu pro dosažení dohody o obchodu.

Trump řekl, že to zrcadlové rozhodnutí o zrušení sazeb v sazebníku. Řekl, že tam byl "podstatný pokrok" v pokračování obchodních jednání mezi USA a Čínou. Prezident řekl, že USA a Čína se přestěhoval dopředu na "důležité strukturální problémy, včetně ochrany duševního vlastnictví, transferu technologií, zemědělství, služby, měny, a mnoho dalších otázek."

Pokud další postup je vyroben, Trump řekl, že plánuje setkat se Čínský Prezident Xi Jinping do inkoustu dohodu. V komentáři na obchodní jednání s Čínskými Místopředseda Vlády Liu minulý pátek, Trump řekl, že američtí a Čínští představitelé jsou dosažení "velký pokrok" při obchodních jednáních.

Trump prohlásil, že USA a Čína měli "velmi dobrá šance" dosáhnout dlouhodobé obchodní dohody, ale zároveň řekl, "kdo ví", pokud nové dohody bude dosaženo.

Na CNBC zpráva uvedla, že Čína se dohodla na koupi až 1,2 bilionu dolarů v hodnotě z NÁS zboží, i když zpravodajských zdrojů řekl, že obě strany i nadále zůstávají daleko od sebe na otázky týkající se pověření převod práv k duševnímu vlastnictví. Ministr financí Steve Mnuchin odhalilo, že Čínští vyjednavači bude skutečně rozšířit své cesty do Washingtonu, ve snaze udržet se na pokrok, jehož bylo dosaženo během jednání minulý týden.

Mnuchin řekl na tiskové konferenci, že příští měsíc setkání mezi Trump a Xi může zcela záviset na konečném výsledku příštích pár dny obchodních jednání.

Nejnovější články: