UK Kancléř Čelí Těžké Rozhodnutí Před Podzimní Prohlášení

V běhu až do Podzimu, přední odborníci varují, že britský Kancléř Philip Hammond má omezené možnosti k dispozici, aby mu vzhledem k nejistotě čelí ekonomika země.

Institut pro Fiskální Studie (IFS), think-tank uvedl ve zprávě vydané dříve tento týden, že vláda je při pohledu na další půjčky ve výši £25 miliard v důsledku Brexit i po zastavení plateb do Evropské Unie (EU).

V prohlášení, Tomáš Papež, výzkum ekonom investiční FONDY, které řekl,

Nový kancléř první fiskální případě nebude snadné. Vzhledem k úrovní nejistoty může být moudré, aby reagovaly opatrně teď. Žádné nové fiskální cíle by měly být dostatečně flexibilní. Jakékoli rozhodnutí zvýšit výdaje nebo snížit daně v krátkodobém horizontu by měla být přijata s vědomím, že další významné úsporná opatření po roce 2020 se zdá být na karty

Ekonomové v IFS řekl, že Kancléřka bude muset rozšířit úsporná opatření, která po příštích volbách, pokud vláda chce, aby vyhovovaly cílové hodnoty schodku stanovené pro rok 2020. IFS poukázal ve své zprávě, že vláda je pravděpodobné, půjčit liber 60,5 miliard tento fiskální, což je o téměř £5 miliard více, než jaké byly předpokládané na Úřad pro Rozpočtovou Odpovědnost (OBR) v Březnu.

Konzervativci

Zpráva uvádí, že aktuální nejistě má dát šance, že vláda vyrovnávání jeho knihy do roku 2020 na 40 procent, ale to bylo také možné, že své půjčky by překročit 30 miliard£.

Mezi doporučeními, IFS má uvedené opatření jako poskytování dočasné podnětem na veřejného sektoru, investiční výdaje, prozatímní řez, aby se sazby DPH a další kroky, jako je například časově omezené daňové úlevy a kolkovné dovolenou na bydlení transakcí zvýšit spotřebitelské výdaje. Think tank má také doporučuje zavedení volebního slibu s ohledem na osobní zdanění, podle nichž osobní daně příspěvek by se zvýšil od £11 000 až 12 500 liber a také zvýšený práh daň z £43,000 £50,000.

Podle autorů jakékoli uvolnění měnové politiky má být dočasné, a dodal, že pokud ekonomika je výstup snižuje v dlouhodobém horizontu pak veřejné výdaje by stát nebo nižší daně by jít výš.

Hammond již naznačil, že jakákoli fiskální uvolnění na Podzim Prohlášení by být pečlivě zvážena a cílené, aby zajistily, že to pomáhá v boji proti nejistotě v odchodu z EU. Existují náznaky, že výdaje budou zaměřena na odvětví infrastruktury, která je především silnice a železnice, stejně jako výstavbu více domů.

Nejnovější články: