Britské ministerstvo Financí Úředníci Obviněn z Poškození Brexit Jednání

David Davis, britský Státní Tajemník pro Opuštění Evropské Unie obvinil zůstávají-podpora úředníci ministerstva Financí snaží podkopat postavení Británie jako součást strategie udržení Británie v rámci jednotného trhu EU.

Obvinění vychází z úniku Kabinet papíry vypracovala pod Kancléř Phillip Hammond říká Brexit by mohly způsobit ztráty až do výše £66 miliard v daňových příjmech. Ve zprávě se uvádí, že země je národním důchodu by mohly klesnout o 9,5 procenta, pokud Británie ztrácí jednotný přístup na trh a místo toho se spoléhá na Světovou Obchodní Organizaci předpisy. Podle Davise, že ta čísla jsou stejná jako zaměstnané předchozí Kancléř George Osborne v Projektu Strachu před červnovým referendem.

Poukázal na to, že tyto projekce by mohla ohrozit pozici Británie v průběhu jednání s Evropou a přidat více rizika pro ekonomiku, zvláště když libra šterlinků je pod značným tlakem. Další zákonodárci také řekl, že tyto zprávy poškozeny zemi.

RT UK

V prohlášení Jacob Rees-Mogg, euroskeptické konzervativní MP řekl

Ministerstvo Financí vytváří nestabilitu, potenciálně záměrně, protože podpořil Evropský případě, že tak silně v referendu. To způsobuje obtíže pro vyjednávací strategii.

Premiér Theresa May odmítl podpořit uvedené prognózy. Oficiální mluvčí PM. Května řekl, že údaje byly na základě výzkumu provedeného dříve a jejichž výsledky byly na záznamu. Mluvčí dodal, že je důležité soustředit se nyní na zemi s nejsilnější možnou pozici v průběhu jednání. Zdroje tvrdí, že uniklé dokumenty jsou součástí probíhající bitva mezi Kancléřem Hammond, který podporoval zůstat v táboře a Brexit ministrů, které zahrnují Davis, Boris Johnson, Ministr Zahraničí a Liam Fox Mezinárodního Obchodu Tajemník.

Davis již dříve uvedl ve Sněmovně , že země měla dostat jasný mandát na toto téma a všichni zákonodárci, zda ve prospěch Zůstat nebo Odejít, měli povinnost provádět na přání svých občanů.

PM Může zatím odmítl komentovat, zda se BRITÁNIE bude snažit o opuštění jednotného trhu, nicméně Davis navrhl při diskusi ve Sněmovně, že se to může stát. Fox má dále navrhl, že by velká BRITÁNIE mohla opustit celní unie, které ukládá EU celní na zboží, obchoduje se zeměmi mimo EU. Senior úředník státní Pokladny napadl toto prohlášení, které říká Liška byla tvorba doporučení opustit celní unie bez jakékoli podpůrné údaje.

Při vědomí toho, Rees-Mogg poukázal na to, že to bylo vážné obavy, že úředníci ministerstva Financí byly aktivně podkopává Premiér.

Nejnovější články: