Brexit Hity Německý Vývoz Způsobuje Pomalé Q3 Hospodářský Růst

Rozhodnutí británie opustit Evropskou Unii (EU) má bolet export Německa, a jako výsledek se zpomalil hospodářský růst země, jak je uvedeno v oficiální data za třetí čtvrtletí roku 2016.

Podle Spolkového statistického Úřadu ekonomika rostla o 0,2 procenta v období od července do září 2016, který byl nižší, než předpokládaných 0,3 procenta. Většina expertů věří, že to je dočasné a ekonomika nabere tempo opět ve čtvrtém čtvrtletí. UniCredit ekonom Andreas Rees uvedeno, že nižší než očekávané výsledky nebyly obavy, a to není znamení trvalé slabost pro zemi.

Průzkum Mannheim-založený think tank institut ZEW také podporuje optimistický pohled říká, že pozitivní sentiment byl rostoucí v zemi, zvýraznění čtvrtý po sobě jdoucí nárůst měsíční ukazatel ekonomického sentimentu. Optimismus je do značné míry povzbudivé ekonomické zprávy z usa a Číny.

euronews Business

Nicméně existují obavy týkající se dlouhodobé dopad na německý export a to zejména poté, co Donald Trump vyhrál U. S. Prezidentských voleb a zopakoval svůj tvrdý postoj k obchodu.

V prohlášení, Achim Wambach ZEW řekl Prezident

Zvolení Donalda Trumpa Prezidentem USA a výsledné politické a ekonomické nejistoty, nicméně, měl vliv

.

Wambach poznamenat, že sentiment klesl příspěvek na volební výsledky. Spojené Státy v současné době přispívá na zhruba 10 procent vývozu v Německu. Statistický Úřad uvedl, že Německo je domácí poptávka rostla v posledním čtvrtletí a je nyní hlavním motorem růstu pro země v důsledku zvýšené spotřebitelské výdaje vyplývající z nízké úrokové sazby a klesající nezaměstnanosti. Vláda oznámila, že očekává růst o 1,8 procenta v roce 2016 a pokles o 1,4 procenta v roce 2017. Vláda má prochodil výdaje na infrastrukturu, strávil více než 20 miliard eur (22 miliard dolarů), na bydlení a jiné pomoci pro migranty, kteří přijeli do země.

Podle Carsten Brzeski, ekonom ING Bank se domácí ekonomika může podepřít růstu země tváří v tvář klesající vývoz. Jako na zemi, je Ministerstvo Hospodářství, vývoz trpí v důsledku globální nejistoty zejména po Brexit hlasování. Celková hodnota vývozu ze země v roce 2015 byl 114 miliard eur (123 miliard dolarů), a to především v segmentech stroje, chemické výrobky a vozidla. Kolem 1 milionu pracovních míst v Německu jsou napojeny na vývoz,což se může zmenšit, pokud nový Trumf správy přijme protekcionistická opatření podle odborníků.

Nejnovější články: