FICO Kreditní Bodování Bude mít Dopad Úvěrové Skóre Milionů V USA

Kreditní skóre hrát významnou roli ve finančním životě každého jedince. V minulosti, kreditní skóre jsou založeny na kombinaci úvěrové historie, výše, zůstatky a platby.

Tomu se říká FICO skóre a byl široce používán v celé Spojené Státy americké.

Nyní, FICO bodování pravidla jsou asi pro změnu, a to může ovlivnit miliony kreditní skóre. To může být špatná zpráva pro miliony Američanů, kteří se potýkají s dluhy, odstranění některé z jejich možností.

Fair Isaac Corp., společnost za FICO skóre, nedávno oznámila spuštění své nové FICO 10 model. Tento se bude měnit, jak se skóre vypočítat. Hlavní změna je s ohledem na úroveň dluhu.

Tento nový model FICO je mnohem přísnější, než ten starý. Společnost očekává, že 110 milionů lidí změnilo kolem 20 bodů. Nicméně, 80 milionů lidí bude trpět větší změnu o více než 20 bodů. Nový model bude mít blíže podívat na typu půjčky, kterou lidé mají. Osobní půjčky jsou zejména aspekt, že se díváte na.

Myšlenka je, že čím více úvěrů, snížit své kreditní skóre. Dalším faktorem, se podíváme na je historie plateb z těchto úvěrů. V současné době, nový model bude vypadat v posledních 24 měsících člověka kreditní historii.

CBS dnes Ráno

Tato změna by mohla být velká. Pro jednoho, lidé budou nižší kreditní skóre ztratit mnoho možností, pokud jde o půjčky. Ale to může být dobrá zpráva pro ty, kteří byli včas na svých plateb a smrskl na své půjčky.

V prohlášení, Dave Shellenberger, FICO viceprezident produktového managementu řekl

Těch spotřebitelů, se poslední delikvence nebo vysoké využití, je pravděpodobné, že bude vidět posun směrem dolů a v závislosti na závažnost a aktuálnost z mladistvých by to mohl být významný.

FICO Chce Být Přesnější

Tento posun k přísnější model je velký posun z nedávné trend, že více tolerantní ke spotřebiteli. Mnoho kreditní bodování modelů byly převzaty z různých jiných faktorů, které kreditní skóre pokles, jako jsou daňová rozhodnutí a lékařské dluh. FICO bojuje tak, že kreditní skóre je přesnější v tom, úvěrové riziko každého jednotlivce.

FICO není pouze kreditní bodování model tam, i když, takže ostatní mohou najít sami s nedotčenou kreditní skóre. To bude také být až věřitelé na to, který model použít.

Nejnovější články: