Šéf MMF Říká, že Globální Obchodní Systém je v Současné době V ohrožení

Výkonný Ředitel Mezinárodního Měnového Fondu (MMF) Christine Lagarde varovala, že globální systém obchodu, který má povoleno svět, aby se stal tak úspěšný, za posledních několik let je v nebezpečí být roztrhán, protože agresivní obrátit k protekcionismu.

Lagarde vydala toto varování během projevu na 11. dubna v Asii Global Institute v Hong Kongu.

Obchodní Války Představovat Hlavní Zájem

Toto varování vyplývá z rostoucí obavy o možné obchodní válce mezi více zemí. Problém začal na začátku tohoto roku, kdy Prezident Donald Trump vydal vysoká cla na ocel a hliník dovoz do Spojených Států. Čína, jeden z největších výrobců oceli na světě, reagoval tím, že ukládá tuhý tarify jejich vlastní na NÁS produkty. Spojených Států, ostatními obchodními partnery reagoval mnohem méně drasticky, ale byl stejně naštvaný, přes vysoká cla na ocel a hliník dovoz a Evropy také vydala hrozbu.

CNBC Život

Aktuální výsledek tohoto obchodu standoff je, že Čína a USA mají oba oznámila miliard dolar tarify na sobě je klíč vývozu. Odborníci říkají, že to tit-for-tat výměna bude pouze poškodit světovou ekonomiku jako pracovních míst a růst se zastaví. I když tarify, které nebyly dokončeny, je na trhu stále pocit, šavle chrastění mezi oběma zeměmi.

Odborníci už varují, že jakékoli zvýšení globální tarifů by mohla vést k 3% poklesu světového obchodu, s globální růst zastavil o 1%.

Lagardeová Varuje Před Protekcionismem

Lagardeová varuje vlády, že oni by se měli vyhnout provádění protekcionismu. Ona říká, že historie ukázala, že tato omezení mohou ublížit mnoha, zejména těch spotřebitelů, kteří jsou závislí na low-cost produkty. Ona také zmínil, že zlepšení globálního systému lze provést tím, že zkoumá své vlastní postupy.

V prohlášení, řekl Largarde

Musíme být trochu rozumné o tomhle mluvit o obchodní válce. Existují hrozby a tam jsou hrozbám čelit, je pokus o otevření dialogu a myslím, že bychom měli podporovat to, dialogue pokus, stejně jako můžeme, to je způsob, jak postupovat v situaci, nenechat je rozrůst do něčeho, co by pak vést k významné důsledky.

I přes její obavy, Lagarde je stále optimisticky růst globální ekonomiky. Popsala probíhající oživení na globálním trhu, s mnoha národních ekonomik vykazující růst. Udělala poukázat na to, že to byl vynikající čas k provedení řádné reformy, aby se lépe adaptovat na budoucí výzvy. Ona také poukázal na to, že země by měly také vyhnout přijímání rizika, s odkazem na vzrůstající množství globálního dluhu, který dosáhl masivní $164 bilionů dolarů.

Nejnovější články: