HSBC je on-Line Bankovnictví Platformy Problémy Angers UK Zákazníky

HSBC zákazníci v Británii byli schopni získat přístup k internetu bankovní služby pro dva po sobě jdoucí dny v průběhu prvního týdne Nového Roku. Problém byl nejprve si všiml na 4. ledna 2016, kdy se bankovní systém byl ukončen pro více než devět hodin. On-line osobní bankovní systém není přístupná vůbec, zatímco přístup k obchodní účet je stále velmi pomalý.

Jsme si vědomi, že někteří zákazníci mají problémy přihlášení do našeho on-Line A Mobilní Bankovní služby.

— HSBC UK (@HSBC_UK) 4. ledna 2016

Banka ujistila své zákazníky, že to byla práce "non-stop", aby tento problém vyřešit, testy přes jeho servery ve snaze identifikovat problém a opravit to. HSBC uvedla, že rozdělení nedošlo v důsledku kybernetického útoku nebo jiné škodlivé jednat, místo toho, volat to "složitý technický problém v rámci našich systémů." Nicméně, zákazníci HSBC dceřiné společnosti, První Přímá, nebyly ovlivněny technologická závada.

Nechceme, aby některý z našich zákazníků internetového bankovnictví z kapsy po výpadku https://t.co/bhQ7pKcBiC https://t.co/rWC2GaHTaA

— HSBC UK (@HSBC_UK) 7. ledna 2016


Rozzlobený zákazníci se do sociálních médií, aby vyjádřili své zklamání a frustraci. HSBC je jednou z největších bank ve Spojeném Království, s více než 17 miliony firemních a osobních účtů. Stovky tweety od zákazníků mluvil o nepříjemností, kterým čelí kvůli technické závadě. Načasování výpadku je jedním z hlavních důvodů pro veřejnost, jako se to stalo jen po dlouhou dovolenou ohlašovat v Novém Roce. Obchodní transakce byly narušeny pro malé a střední podniky, jak se spoléhat na on-line bankovnictví spravovat své účty.

Podnikatelů a individuálních zákazníků se obávají, že budou muset vzniknout penále a pokuty z důvodu zpoždění v platbách způsobený on-line bankovnictví závada.

HSBC má jistotu, že jeho zákazníci by neměla přijít jako důsledek problém, oznámil, že veškeré poplatky vyplývající z výpadku by být upuštěno. Není to poprvé, co HSBC zažil selhání IT systému. V srpnu 2015, přes 275 000 platby neprošel těsně před Svátek víkend, protože TO poruchu systému.

V prohlášení, Andrew Tyrie, vedoucí Treasury Select Committee řekl,

Četnost těchto poruch v celé odvětví finančních služeb, navrhuje systémová slabost v IT infrastruktury. To je znepokojující.

Banky radí svým zákazníkům mezitím buď použít automatizovaný telefonní bankovní služby nebo navštívit jejich místní pobočky. Zákazníci však brzy zjistil, že telefonní služba byla trochu pomoci, jak mnoho byli schopni dosáhnout zákaznický servis agenti.

Zákazníci jsou také frustrovaný s HSBC pro jejich neschopnost komunikovat. Banka vydává aktualizace většinou přes stručný Twitter oznámení.

Nejnovější články: