Uber IPO Označeny Nejhorší v Historii Po $6.3 bn Wipeout

Uber je v posledních počáteční veřejné nabídky (IPO) nedostal reakce trhu by chtěl. IPO je nyní nazýván nejhorší IPO v historii jako akcie propadly o 7,6 procenta na hodnotu během prvních 24 hodin obchodování.

Tento pokles vymazal 6,3 miliardy dolarů v hodnotě z firmy. Zatímco ostatní společnosti zaznamenaly větší procentní pokles jejich zásob, Uber celkové hodnotě ztráta je bezprecedentní.

Uber akcie byly původně oceněny na 45 dolarů za akcii a celkové ocenění ve výši 82 miliard eur. 7,6 procenta pokles v první den obchodování hit investoři těžké, jak to způsobilo ocenění společnosti výrazně klesat.

Investoři, kteří si koupili Uber je počáteční $45 cena již začala vykazovat své ztráty. V současné době stojí v celkové výši 618 milionů v papírových ztrát. Data ukazují, že toto je již to nejhorší dolar ztrátu v historii amerických Ipo od roku 1975.

Bloomberg Technologie

Nejvíce nedávný příklad společnosti stále špatné IPO výsledků bylo ZTO Express, který ztratil 15 procent své hodnoty akcií v první den obchodování. Nicméně, ZTO byl pouze v hodnotě 14,3 miliardy dolarů. S Uber má vyšší tržní hodnotu, hodnota pokles byl mnohem větší.

S těžkým ztrátám, Uber je počáteční investoři mají na výběr buď prodávat mimo své nákupy nebo zachovat ji, dokud to získá hodnotu, takže to může být prodávány za účelem zisku.

Uber Pod Palbou

Tržní analytici označili Uber IPO jako nejhorší v historii, ale technicky to není pravda.

Teď to řadí jako devátá nejhorší první den, kdy umělec všech dob. Pokles ceny akcií nepřijde úplně jako překvapení, stejně jako více než 20 procent všech Ipo v posledních dvou letech skončil ztrátou hodnoty, takže tam byla šance, že se to děje.

To nepomohlo, že tam bylo několik problémů, které Uber musel vypořádat s před jeho IPO. Jeden z větších problémů bylo, že společnost čelí regulační úkoly v mnoha zemích, stejně jako jeho řidiči požadují více peněz. Také měl spory interně s obviněním z obtěžování a šikany.

Uber poukazuje na to, že to má potenciál k růstu, i přes své problémy. Nyní je umístí sebe jako logistické "superapp" a ne jen jezdit-sdílení podnikání. Pomocí aplikace Uber, mohou lidé přístup k různé logistické služby.

Trhu však odborníci stále nejsou příliš jisti, v Uber vize. Říká se, že obchodní model může nikdy zisková.

Nejnovější články: