FATF Chce Klient Data Z Crypto Výměny Shromažďovány

The Financial Action Task Force (FATF) je hlídací pes, který je zodpovědný za dohled nad jeho 37 členských zemí. FATF se zaměřuje na boj proti praní peněz a má se díval do provozu virtuálních aktiv služeb (VASPS), zejména crypto výměny mezi jeho 37 členských zemí.

Organizace zkoumala současný finanční trh a přijít s řadou doporučených předpisů. FATF chce tyto nové předpisy mají být uskutečněna během 12 měsíců pro ně být opravdu efektivní. Jedním z těchto předpisů je, že crypto výměna by měla sdílet zákaznická data.

Je třeba poznamenat, že FATF doporučení nepředstavují oficiální zákony. Členské země se mohou rozhodnout, že nebudou uplatňovat je. Nicméně, toto může vyústit v členské zemi dostat na černou listinu, brání ji z obchodování s jinými FATF členských zemí.

Doporučení, které mají crypto výměny ve zbrani je, že FATF si myslí, že všechny VASPs potřebují sdílet informace o zákaznících, že posílat peníze navzájem na jejich platformách. Myšlenka je, že pokud zákazník používá exchange poslat peníze do peněženky, výměna by měla poslat info do peněženky poskytovatele o zákazníka.

FATF doporučuje, že VASPs měla poslat na jméno zákazníka, číslo účtu, jejich fyzické adresy, přijímače, a přijímač účet. Tohle je to, co banky posílat si navzájem, když to dělají normální zahraničních transakcí.

Crypto Výměny Bude Bojovat, Aby Se V Souladu

Problém je, že sdílení všechny tyto údaje není součástí obvyklé kryptoměna transakce. Je to proto, že kryptoměna transakce jsou chtěl být anonymní. Nová doporučení by vyžadovalo VASPs sdílet data, která mohou být prakticky nemožné shromáždit. To mohlo dokonce vést v některých poskytovatelů vypnutí, protože by neměl být schopen sdílet data.

Většina virtuálních aktiv jsou navrženy tak, aby být přesunut, aniž byste museli identifikovat účastníky. Nutí identitu požadavky na transakce může způsobit mnoho tření v procesu. To by mohl přinutit legitimní VASPs, kteří pomohli vymáhání práva uzavřít operace, což vede k další decentralizaci. Peer-to-peer výměny jsou obtížné kontrolovat, a může mít za následek menší transparentnost transakcí. Nicméně, FATF stojí vedle jeho doporučení.

V prohlášení, Steven Mnuchin, AMERICKÝ Ministr Financí, řekl

Přijetím standardů a pokynů dohodli tento týden, FATF bude ujistěte se, že virtuální aktivum služeb nepoužívejte v tmavé stíny. To umožní, aby vznikající FinTech sektoru, jak zůstat jeden krok před nepoctivými režimy, a sympatizantů nedovoleného příčiny hledá možnosti, jak zvýšit a převod finančních prostředků bez detekce.

Nejnovější články: